hikayemiz

SKYFOOD, Sektörde uzun yıllar tedarik ve ithalatçı olarak yer almış profesyonel deneyim ve araştırmalar sonucu 2014 yılında üretim amaçlı ithalat ve ihracat konularında faaliyette bulunmak üzere Bursa’da kurulmuştur. 

Avrupa pazarında giderek artan ihracatımıza istinaden Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere de SKYFISH markalı deniz ürünleri  (KARİDES, HAMSİ, ÇİPURA, LEVREK, ALABALIK, MİDYE) ve Avrupa etnik pazardaki müşterilerimize PRIVATE LABEL Deniz ürünleri ihracatımız devam etmektedir. Hızla gelişen firma;  SKYFRESH markasıyla 2014 yılı sonlarına doğru, müşteri talepleri, pazardaki gelişme ve değişmeler ile kendi bünyesinde ürettiği dondurulmuş su ürünleri, meyve, sebze ve unlu mamuller grubunda, paketleme ve satışına da başlamıştır.

Yurtdışı müşterilerimize esnek üretim modeli ile özel markalı ürünler konusunda da istenilen gramajlarda ve ambalajda üretim yapmaktadır. Başlangıçta ürün portföyünü Avrupa pazarında ve yine bu pazara yönelik tüketici ürünlerine yönelik olarak belirleyen firma, kısa sürede iç pazarda da ihale ürünleri alanına yoğunlaşmış ve yine iç pazarda HORECA kanalı için ürün portföyü geliştirmeye başlamıştır. 

İhracaatta ağırlıklı olarak Fransa, Almanya, İspanya, İtalya, Avusturya, Hollanda ve Belçika ile çalışmaktadır. İç pazarda fason üretim yapmakta olan firma, esnek üretim modeli ile özel markalı ürünler konusunda da (ürün portföyündeki ürünlerde) istenilen gramajlarda ve tonajlarda üretim yapabilme yeteneğine sahiptir. Dış ve iç pazarda çok kısa sayılabilecek bir sürede önemli başarılı ticari işlere imza atan firma; iş ortaklarını ve tüketicileri yeni tatlar ve lezzetlerle buluşturabilmek adına araştırma ve geliştirme faaliyetlerini kesintisiz devam ettirmektedir. Bu hususta özellikle pazara sunduğu firmanın işlenmiş ve marine edilmiş deniz ürünleri alanında ki ar-ge çalışmalarını daha da hızlandırmıştır. 

 

Uluslararası ve yurt genelindeki başarısı iyi bilinen, en çok tercih edilen işlenmiş su ürünleri ve unlu mamül markası olarak ilerlemektedir. Bu hususta işimizi, mesleki tutkumuz ve müşterilerimize olan sadakatimiz ile sürdürmekteyiz. 

Vizyonumuz

Gıda sektöründe inovasyonla gelenekseli ortak bir noktada birleştirerek sektöre yön veren firma olmak başlıca hedeflerimiz arasındadır. Ulusal ve uluslararası pazarda etkinliği ve verimliliği arttırarak, ülke ekonomisine katma değer kazandırmaktır. Sosyal sorumluluklarının bilincinde olarak sağlam adımlarla ilerlemektir.

Misyonumuz

Ülkemize özgü gıda tüketim ürünlerini farklı ülkere tanıtan ilk firma olmaktır. Yenilikçi düşünce ve yeni uygulamalar ile ürün yelpazesini genişletmek, müşteri beklentilerini ön izlenim sağlayıp en üst düzeyde karşılamaktır. Yurt içi ve yurt dışında ki ürün satışlarımızı geliştirerek en çok tercih edilen firma olmak, rekabet gücümüzü ve karlılığımızı arttırmaktır.

KALİTE ve GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Hammaddeden son ürününe kadar her adımda ver her üretim basamağında, tecrübeli ve donanımlı ekibimiz ile birlikte belirlediğimiz kalite ve gıda güvenliği kriterlerin takipleri ve kontrolleri gerçekleştirilmekte, hem yurtiçi hem de yurtdışı ilgili ülkelerin yasal mevzuatları temel alınarak bilinçli üretim sağlanmakta, müşteri memnuniyeti ve kaliteli ürün anlayışı ile üretimlerimiz gerçekleştirilmektedir.

Ekip çalışmasının gücüne inanan kadromuz, süreçleri takip eden ve sürekli iyileştirmeye çalışan ekip liderlerimiz, ilgili süreçlerde teknik destek ve ortak akıl ile hareket ettiğimiz değerli tedarikçilerimiz ile yürüttüğümüz bu süreçte, sektörde markamızı vazgeçilmez kalite haline getirmek en önemli hedefimizdir.

Müşteri memnuniyetini dikkate alarak, teknolojik gelişmeleri takip ederek, güvenilir, bilinçli, tüketici haklarını koruyan, sürdürülebilir kaynak ve çevreye duyarlı üretim anlayışıyla ilerlemek, kalitemiz için vazgeçilmezlerimizdir.

üretim tesislerimiz